د اذیرر ټرام پروژه به د اذیریر شرکتونو کې مرسته وکړي

İzmirin tramvay projesi için İzmirli firmalarda katkı sağlayacak :Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, İzmir’deki tramvay projesine İzmirli firmaların da katkı verebilmesi için kümelenme oluşturacaklarını söyledi.
İzmirli sanayicilerin üretim kalite ve standartlarını yükselterek savunma sanayinden daha fazla pay almalarını sağlamak ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin modernizasyon çalışmalarına yerli üretimle katkıda bulunma hedefi çerçevesinde, Roketsan’ın ihtiyaç duyduğu malzemelerin tanıtımı amacıyla bir toplantı düzenlendi.
EBSO meclis salonunda oda üyesi firmalardan temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen toplantının açılışında konuşan EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar, geçmişte TSK’nın çeşitli malzeme ihtiyaçlarının tespiti için düzenledikleri sergiler sonrası İzmirli firmaların savunma sanayisindeki paylarını artırdığına dikkati çekti.
Bu alanda büyüyebilmek için sabır ve yüksek kalitede üretimin şart olduğuna işaret eden Yorgancılar, Roketsan’ın geldiği noktanın Türk savunma sanayi açısından gurur verici olduğunu ifade etti.
Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı emekli Korgeneral Eyüp Kaptan ile yaptıkları görüşmede İzmirli firmaların savunma sanayinde daha fazla yer alabilmesi için destek istediklerini, kendisinin talimatıyla tedarikçi gününün organize edildiğini kaydeden Yorgancılar, bugün sanayicilerin Roketsan’ın tedarik ettiği malzemelerin numunelerini görerek mühendislerle görüşme fırsatı bulacağını bildirdi.
Savunma sanayinin yanı sıra raylı sistem projelerinde de İzmirli ve Egeli sanayicinin katkısını artırmak istediklerini dile getiren Yorgancılar, “İzmir’in tramvay ihalesini Bursa’daki bir firma kazandı. Firma ile görüştük. İzmir’in tramvay projesine İzmirli firmaların katkı sağlaması için bir kümelenme oluşturacağız” dedi.
Roketsan Tedarikten Sorumlu İç Denetleme ve Düzenleme Başkanı Ali Şarlak ise 64 özel projeyi yürüten şirketin yıllık 600 milyon liralık 12 bin kalem ürün satın aldığını, bunun yüzde 60’ının yurt içinden karşılandığını, iç piyasa oranının giderek arttığını ifade etti.
AB’nin Türk sanayisinin dinamizminden korktuğunu, bu nedenle üyelik müzakereleri sürecinde kamu alımlarıyla ilgili fasılların geçmediğini savunan Şarlak, Roketsan’ın dünyadaki benzerlerine göre üretim kalitesi açısından çok iyi seviyede olduğunu kaydetti.

د Levent Ozen په اړه
هر کال، د لوړ سرعت پټلۍ سکتور، د نمو په ترکیه کې د اروپايي مشر. په ریل پټلیو کې پانګونه، چې دا سرعت د تیز رفتار ټریننګونو څخه اخلي، ډیروي. برسېره پر دې، په ښار کې د ترانسپورت لپاره جوړ شوي پانګونه سره، زموږ د ډیری شرکتونو ستوري کورني تولیدات روښانوي. دا په دې ویاړ دی چې د ترټولو تیز رفتار ترین ملي ټرین "تولید د هغو شرکتونو سربیره چې کورني ټرام، ریل پټلۍ او د سړکونو فرعي موټرونه تولیدوي پیل شوي. موږ ډیر خوښ یو چې په دې ویاړي میز کې کیږو.

لومړی د تبصره کولو لپاره ولاړ شئ

تبصره

دا سایټ د سپیم کمولو لپاره Akismet کاروي. زده کړئ چې ستاسو د تبصرې ډاټا پراساس پروسس کیږي.